LEJUPIELĀDĒ RAČF PROTOKOLU (.XLS) >>>

<< Lejupielādēt pieteikuma veidlapu (RACF_2019_20_pieteikuma_veidlapa.xls) >>

Apstiprināts 7.07.2019

Račf Rīcības komiteja

Rīgas 20. atklātais čempionāts florbolā vīriešiem

NOLIKUMS

 

Mērķi un uzdevumi

 1. Popularizēt florbolu Rīgā un tuvākajos novados.
 2. Veicināt Rīgas pilsētas un tuvāko novadu florbola komandu, spēlētāju un jauno tiesnešu iekļaušanos valsts florbola attīstības apritē.
 3. Noskaidrot Rīgas pilsētas un tuvāko novadu 2020.gada labākās florbola komandas un spēlētājus.

Dalībnieki un pieteikumi

 1. Račf var piedalīties Rīgas pilsētas un citu novadu komandas, ar nosacījumu, ka mājas spēļu zālei jābūt Rīgā vai tuvākajā novadā.
 2. Līdz 09.09.2019. elektroniski jāiesūta pieteikuma veidlapa uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 3. Par pieteiktu spēlētājs tiek uzskatīts ir tikai tad, kad  ir  redzams interneta vietnē www.floorball.lv, pie attiecīgās komandas sastāva. Izņēmums ar Račf Rīcības komitejas atļauju.
 4. Čempionātam var pieteikt 27 spēlētājus un 3 pārstāvjus līdz 2020. gada 31. janvārim. Atsaukt pieteiktos spēlētājus un pārstāvjus nav iespējams. Sezonas laikā mainīt spēlētāju numurus nav iespējams.
 5. Komandai jābūt vienotas krāsas formas tērpiem ar numuriem uz krekliem priekšā un aizmugurē.
 6. Čempionātam pieteiktais spēlētājs drīkst spēlēt tikai vienā komandā. Pāreja no komandas uz komandu sezonas laikā nav paredzēta.
 7. Izslēgšanas spēlēs drīkst piedalīties tikai tie spēlētāji, kuri regulārajā sezonā piedalījušies vismaz 5 spēlēs. Pēc katras spēles pirmās trešdaļas tiesneši ir atbildīgi par komandu spēlētāju sastāva atkātotu pārbaudi salīdzinot ar protokolu.
 8. Čempionātā nedrīkst piedalīties LFS virslīgas komandas un spēlētāji, kā arī tie, kuri ir bijuši pieteikti LFS virslīgā 2019/.20.g.sezonā.
 9. Čempionātā drīkst piedalīties spēlētāji, kuri dzimuši 2002.gadā  un vecāki.
 10. Spēlētāji, kuri ir dzimuši 2003.g-2004.g., čempionātā drīkst piedalīties tikai ar rakstisku vecāku atļauju, ģimenes ārsta izziņu un komandas pārstāvja/trenera iesniegumu. Dokumenti jāiesniedz Račf Rīcības komitejai izskatīšanai. Račf Rīcības komiteja ir tiesīga atteikt dalību izskatot dokumentus.
 11. Spēlētāji un komandu pārstāvji ir personiski atbildīgi par savu veselības stāvokli un ir iepazinušies ar Račf nolikumu un apņemas to ievērot.
 12. Komanda ir atbildīga par pirmās neatliekamās palīdzības sniegšanu saviem spēlētājiem.
 13. Par spēlētāju apdrošināšanu atbild katras komandas vadība.

Vadība

 1. Rīgas 20. atklāto čempionātu florbolā organizē biedrība florbola klubs ''Rīgas Lauvas'' un tiešā vadība uzticēta Rīgas atklātā čempionāta florbolā (turpmāk tekstā Račf) Rīcības komitejai.
 2. Par spēļu norisi atbild turnīra galvenais tiesnesis, kuru apstiprina Račf Rīcības komiteja.
 3. Par katras spēles norisi atbild turnīra galvenā tiesneša noteiktie laukuma tiesneši no Rīcības komitejas apstiprinātā tiesnešu saraksta.
 4. Par strīdu un incidentu gadījumiem Račf sezonā lemj Račf Rīcības komiteja.
 5. Ir iespējami nolikuma papildinājumi ar Račf Rīcības komitejas lēmumu.

Norise

 1. Rīgas 20. atklātais čempionāts florbolā notiek no 2019. gada septembra līdz 2020. gada maijam atbilstoši izveidotajam spēļu kalendāram.
 2. Spēļu kalendārs un rezultāti un statistika tiek publicēti mājas lapā www.floorball.lv., www.racf.lv.
 3. Sporta zālēm jāatbilst spēkā esošajiem Starptautiskās Florbola Federācijas (IFF) florbola spēles noteikumiem un prasībām. Izņēmumi par zāles izmēriem un izmantojamo inventāru pieļaujama tikai ar Rīcības komitejas atļauju.
 4. Pirms spēles sākuma spēles tiesneši pieņem lēmumu par attiecīgās sporta bāzes spēles laukuma tehnisko stāvokli. Mājinieku komanda ir atbildīga par nepilnību novēršanu, ja tādas ir konstatētas.
 5. Račf Rīcības komiteja lemj par mājas spēļu zāles vietas atbilstību dalībai Račf, ja tā ir ārpus Rīgas pilsētas.
 6. Rīgas 20. atklātais čempionāts florbolā notiek atbilstoši spēkā esošajiem IFF noteikumiem ar „netīro” spēles laiku (3x20 min. ar 5 min. pārtraukumiem starp trešdaļām), pirmās un otrās trešdaļas pēdējā  viena minūte un trešās trešdaļas pēdējās trīs minūtes  - „tīrais laiks.” Komandas nemainās ar laukuma pusēm pēc 1 un 2 trešdaļas.
 7. Ja spēles pamatlaikā rezultāts ir neizšķirts, tiek spēlēts 5 minūšu pagarinājums 3 pret 3. Ja komanda saņem noraidījumu, tad laukumā nāk vēl viens pretinieku komandas spēlētājs uz noraidīto laiku. Ja rezultāts ir neizšķirts,   tiek  izpildīti 5 pēcspēles metieni. Ja uzvarētājs netiek noteikts, komandas turpina metienu izpildi līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem.
 8. Ne vēlāk kā 15 minūtes pirms spēles sākuma komandu pārstāvjiem jānosauc/jāiesniedz sekretariātam spēlētāju saraksts , dalībai spēlē. Komandas pārstāvim pirms spēles jāpārliecinās vai visi spēlei pieteiktie spēlētāji ir ierakstīti spēles protokolā un jāparaksta spēles protokols attiecīgajā sadaļā. Spēlei no katras komandas var pieteikt ne vairāk, kā 20 laukuma spēlētājus un 3 komandas pārstāvjus.
 9. Par uzvaru spēles pamatlaikā komanda saņem 5 punktus. Par uzvaru pagarinājumā saņem 4 punktus. Par uzvaru pēcspēles metienos 3 punktus. Par zaudējumu pagarinājumā komanda saņem 1 punktu. Par zaudējumu pēcspēles metienos 2 punktus. Par zaudējumu spēles pamatlaikā 0 punktu.
 10. Spēļu pārcelšana ir iespējama ne vēlāk kā 48 stundas, pirms pārceļamās spēles, saskaņojot ar pretinieku komandas vadību un paziņojot Račf Rīcības komitejai t. +371 29135863, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. par datumu, vietu un laiku, kad tiks izspēlēta pārceltā spēle. Drīkst pārcelt ne vairāk kā vienu spēli sezonas laikā.
 11. Vienāda punktu skaita gadījumā augstāku vietu ieņēmušo komandu nosaka:

-pēc savstarpējo spēļu rezultātiem,

-pēc labākās vārtu starpības visās čempionāta spēlēs,

-pēc lielākā gūto vārtu skaita visās čempionāta spēlēs,

-pēc mazākās soda laiku summas.

 1. Račf izspēles kārtība tiks papildināta ar nolikuma pielikumu pēc komandu pieteikšanās.
 2. Izspēles varianti:

- apļa turnīrs, izslēgšanas spēles, fināli, (līdz 11.komandām),

- apļa turnīrs, pēc vietām kopvērtējuma tabulā dalās divās divīzijas ( 2018./19.g.sezona) , katra divīzija spēlē savu apļa turnīru, izslēgšanas spēles, pusfināls, fināls. (12 un vairāk komandas),

- cits variants. 

 1. Visas komandas iekļūst izslēgšanas spēlēs.
 2. Izslēgšanas spēlēs uzvarētāju nosaka līdz  2 uzvarām.
 3. Pirmā spēle tiek aizvadīta tabulā zemāk stāvošas komandas mājas laukumā. Otrā un ja ir vajadzīga trešā, augstāk stāvošas komandas laukumā.
 4. Par 1. vietu tiek aizvadīta viena spēle, Račf organizatoru noteiktajā laukumā, vienojoties ar finālspēles komandām.
 5. Par 3. vietu nespēlē. Abas komandas saņem kausus un medaļas par dalīto 3.vietu.
 6. Mājinieku komanda nodrošina sporta zāles laukumu vismaz 15 minūtes pirms spēles sākuma, spēles sekretāru, kurš aizpilda iepriekš sagatavotu spēles protokolu ar komandu sastāviem, spēles laika tiesnesi, medicīnas darbinieku vai personu, kurš ir tiesīgs sniegt pirmo neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī atbild par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu sporta bāzē, kā arī 30 min. pirms spēles sākuma nodrošina ģērbtuves komandām un tiesnešiem.
 7. Spēles notiek darba dienu vakaros ar sākumu ne ātrāk kā pulksten 19:30 un ne vēlāk kā pulksten 21.40 ar nosacījumu, ja spēle ir Rīgā. Ja spēle ir ārpus Rīgas, tad sākums ne ātrāk kā pulksten 20:00 un ne vēlāk, kā pulksten 21.15.

Finanses

 1. Dalības maksa, ja mājas spēļu zāle ir Rīgā 500,- eiro,-. Ārpus Rīgas 600,- eiro. 
 1. Maksa par tiesnešiem mājas spēlē 40,- eiro.
 2. Ar turnīra rīkošanu saistītos izdevumus sedz:

- Račf Rīcības komiteja: administratīvie un organizatoriskie izdevumi, apbalvojumi, finālspēle un  transporta izdevumi tiesnešiem, ja spēle ir ārpus Rīgas.

- viesu komanda: transporta izdevumi.

 - mājinieku komanda: veic tiesnešu pakalpojumu apmaksu, nodrošina sekretariātu,  balvas spēles labākajiem spēlētājiem, spēles laika tiesnesi un medicīnas darbinieku, atbilstošu spēles laukumu un nodrošina sabiedrisko kārtību spēles laikā.

Pārkāpumi un sodi

 1. Jautājumus par disciplināro un spēles sodu piemērošanu lemj Rīcības komiteja. 
 1. Ja spēlē piedalās spēlētājs, kurš nav pieteikts komandas sastāvā www.floorball.lv, tad komanda tiek izslēgta no turpmākās dalības Račf.
 2. Par neierašanos uz spēli, komandai tiek piešķirts zaudējums ar rezultātu 0:5 un piemērota soda nauda 200,- eiro , kura sazinoties ar Rīcības komiteju mob.t. +371 29135863, ir jābūt nomaksātai līdz nākošajai spēlei. Ja soda nauda netiek nomaksāta, nākošajā spēlē komanda saņem tehnisko zaudējumu 0:5. Par komandas turpmāko dalību Račf, lemj Rīcības komiteja.
 3. Ja nav izspēlēts līdz 50% no čempionāta spēļu skaita, tad diskvalificētās komandas spēļu rezultāti tiek anulēti.
 4. Par rupju un nesportisku Račf turnīra spēlētāju un pārstāvju rīcību spēlēs un ārpus spēlēm, kā arī sociālajos tīklos, sezonā un starp sezonā, lemj un piemēro soda sankcijas Račf Rīcības komiteja.
 5. Visos komandas Račf turnīra diskvalificēšanas gadījumos samaksātā dalības maksa un maksa par tiesnešiem netiek atmaksāta.

Apbalvošana

 1. Rīgas 20. atklātā čempionāta florbolā 1. – 3. vietu ieguvēju komandas apbalvo ar kausiem un medaļām.
 2. Turnīra 1. vietas ieguvēju komanda saņem 300,- eiro dāvanu karti.( A-divīzijā).
 3. Turnīra simbolisko izlasi apbalvo ar piemiņas balvām.

Citi

 1. Atsauksmes un ierosinājumi par visu notiekošo Račf, sūtīt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. t.29135863
 2. Rīcības komitejas rekvizīti: ''Florbola klubs "Rīgas Lauvas""
  Malienas 89, Rīga, LV-1064, Reģ. nr. LV40008070383
  DNB Nord, LV18RIKO 000 201 305 950 2

 

Aktuāli

VISI TRENIŅI UN SACENSĪBAS ATCELTAS UZ NENOTEIKTU LAIKU!


LEJUPIELĀDĒ RAČF PROTOKOLU (.XLS) >>>

Atbalstītāji

Komandu atbalstītāji

Gaidāmās spēles

Nav pasākumu

Čempionāts