Rīgas 25. atklātais čempionāts florbolā vīriešiem

NOLIKUMS

Mērķi un uzdevumi

1. Popularizēt florbolu Rīgā un tuvākajos novados.
2. Veicināt Rīgas pilsētas un tuvāko novadu florbola komandu, spēlētāju un jauno tiesnešu iekļaušanos Valsts florbola attīstības apritē.
3. Noskaidrot Rīgas pilsētas un tuvāko novadu 2025.gada labākās florbola komandas un spēlētājus.

Dalībnieki un pieteikumi

4. Račf var piedalīties Rīgas pilsētas un citu novadu komandas, ar nosacījumu, ka mājas spēļu zālei jābūt Rīgā vai tuvākajā novadā.
5. Līdz 16.09.2024 elektroniski jāiesūta pieteikuma veidlapa uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
6. Par pieteiktu spēlētājs tiek uzskatīts ir tikai tad, kad ir redzams interneta vietnē www.floorball.lv, pie attiecīgās komandas sastāva. Izņēmums ar Račf Rīcības komitejas atļauju.
7. Čempionātam var pieteikt 30 spēlētājus un 3 pārstāvjus līdz 2025. gada 31. janvārim. Atsaukt pieteiktos spēlētājus un pārstāvjus nav iespējams. Sezonas laikā mainīt spēlētāju numurus nav iespējams.
8. Komandai jābūt vienotas krāsas formas tērpiem ar numuriem uz krekliem priekšā un aizmugurē.
9. Čempionātam pieteiktais spēlētājs drīkst spēlēt tikai vienā komandā. Pāreja no komandas uz komandu sezonas laikā nav paredzēta.
10. Čempionātā nedrīkst piedalīties LFS virslīgas komandas un spēlētāji, kā arī tie, kuri ir bijuši pieteikti LFS virslīgā 2024/.25.g.sezonā.
11. Čempionātā drīkst piedalīties spēlētāji, kuri dzimuši 2010.gadā un vecāki.
12. Spēlētāju vecāki vai likumiskie pārstāvji uzņemas pilnu atbildību par sekām, par savu nepilngadīgo bērnu ļaujot piedalīties čempionātā.
13. Dalībnieki ir atbildīgi par savu veselības stāvokli, regulāru veselības pārbaužu veikšanu, savas veselības un dzīvības apdrošināšanu. Par nepilngadīgu dalībnieku veselības aprūpi, regulāru veselības pārbaužu veikšanu, veselības un dzīvības apdrošināšanu ir atbildīgi vecāki (vai personas, kuras realizē aizgādniecības tiesības) un attiecīgo klubu/komandu vadītāji.
14. Spēlētāji un komandu pārstāvji ir iepazinušies ar Račf nolikumu un apņemas to ievērot.
15. Komanda ir atbildīga par pirmās neatliekamās palīdzības sniegšanu saviem spēlētājiem.
16. Spēlētājiem var tikt nozīmēta dopinga un narkotisko vielu kontrole. Veicot šādas kontroles procedūru, spēlētājiem un citiem Čempionāta dalībniekiem jāpakļaujas Latvijas Antidopinga biroja darbinieku prasībām. Visa informācija atbilstoši Pasaules Antidopinga kodeksam pieejama Latvijas Antidopinga biroja mājaslapā: antidopings.gov.lv.
17. Dalībnieki, apstiprinot savu dalību turnīrā, apņemas ievērot godīgas spēles principus, kas nosaka, ka sporta izglītojošajā, organizatoriskajā un pārvaldības darbā jārūpējas par olimpisko ideālu un ētikas principu ievērošanu, jācīnās pret negodīgumu un dopinga lietošanu sportā, kā arī pret fizisku un morālu rupjību.
18. Sportistu, skatītāju un citu sporta pasākumu norisē iesaistīto personu pienākums ir ievērot sporta pasākuma organizatora norādījumus, vispārīgos sabiedriskās kārtības un drošības noteikumus, kā arī normatīvos aktus.

Vadība

19. Rīgas 25. atklāto čempionātu florbolā organizē biedrība florbola klubs ''Saulkalne'' sadarbībā ar Latvijas Florbola savienību un tiešā vadība uzticēta Rīgas atklātā čempionāta florbolā (turpmāk tekstā Račf) Rīcības komitejai.
20. Par spēļu norisi atbild turnīra galvenais tiesnesis, kuru apstiprina Račf Rīcības komiteja.
21. Par katras spēles norisi atbild turnīra galvenā tiesneša noteiktie laukuma tiesneši no Rīcības komitejas apstiprinātā tiesnešu saraksta.
22. Par strīdu un incidentu gadījumiem Račf sezonā lemj Račf Rīcības komiteja.
23. Ir iespējami nolikuma papildinājumi ar Račf Rīcības komitejas lēmumu.

Norise

24. Rīgas 25. atklātais čempionāts florbolā notiek no 2024. gada septembra līdz 2025. gada jūnijam atbilstoši izveidotajam spēļu kalendāram.
26. Sporta zālēm jāatbilst spēkā esošajiem Starptautiskās Florbola Federācijas (IFF) florbola spēles noteikumiem un prasībām. Izņēmumi par zāles izmēriem un izmantojamo inventāru pieļaujama tikai ar Rīcības komitejas atļauju.
27. Pirms spēles sākuma spēles tiesneši pieņem lēmumu par attiecīgās sporta bāzes spēles laukuma tehnisko stāvokli. Mājinieku komanda ir atbildīga par nepilnību novēršanu, ja tādas ir konstatētas.
28. Račf Rīcības komiteja lemj par mājas spēļu zāles vietas atbilstību dalībai Račf, ja tā ir ārpus Rīgas pilsētas.
29. Rīgas 24. atklātais čempionāts florbolā notiek atbilstoši spēkā esošajiem IFF noteikumiem ar „netīro” spēles laiku (3x20 min. ar 3-5 min. pārtraukumiem starp trešdaļām), izņemot pirmās trešdaļas pēdējā viena minute, otrās trešdaļas pēdējās divas minūtes un trešās trešdaļas pēdējās trīs minūtes - „tīrais laiks.” Komandas nemainās ar laukuma pusēm pēc 1. un 2. trešdaļas.
30. Ja spēles pamatlaikā rezultāts ir neizšķirts, tiek spēlēts 5 minūšu pagarinājums 3 pret 3. Ja komanda saņem noraidījumu, tad laukumā nāk vēl viens pretinieku komandas spēlētājs uz noraidīto laiku. Ja rezultāts ir neizšķirts, tiek izpildīti 5 pēcspēles metieni. Ja uzvarētājs netiek noteikts, komandas turpina metienu izpildi līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem.
31. Ne vēlāk kā 15 minūtes pirms spēles sākuma komandu pārstāvjiem jānosauc/jāiesniedz sekretariātam spēlētāju saraksts ,dalībai spēlē. Komandas pārstāvim pirms spēles jāpārliecinās vai visi spēlei pieteiktie spēlētāji ir ierakstīti spēles onlaine protokolā. Spēlei no katras komandas var pieteikt ne vairāk, kā 20 laukuma spēlētājus un komandas pārstāvjus.
32. Par uzvaru spēles pamatlaikā komanda saņem 5 punktus. Par uzvaru pagarinājumā saņem 4 punktus. Par uzvaru pēcspēles metienos 3 punktus. Par zaudējumu pagarinājumā komanda saņem 1 punktu. Par zaudējumu pēcspēles metienos 2 punktus. Par zaudējumu spēles pamatlaikā 0 punktu.
33. Spēļu pārcelšana ir iespējama ne vēlāk kā 48 stundas, pirms pārceļamās spēles, saskaņojot ar pretinieku komandas vadību un paziņojot Račf Rīcības komitejai - Jurijs Fedulovs, mob.t. +371 29135863, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. par datumu, vietu un laiku, kad tiks izspēlēta pārceltā spēle. Atļauts pārcelt ne vairāk par vienu spēli. Račf Rīcības komiteja ir tiesīga neļaut pārcelt spēli, ja tiek saskatīta nesportiska rīcība.
34. Vienāda punktu skaita gadījumā augstāku vietu ieņēmušo komandu nosaka:
- pēc savstarpējo spēļu rezultātiem,
- pēc labākās vārtu starpības visās čempionāta spēlēs,
- pēc lielākā gūto vārtu skaita visās čempionāta spēlēs,
- pēc mazākās soda laiku summas.
35. Račf izspēles kārtība tiks papildināta ar nolikuma pielikumu pēc komandu pieteikšanās.
36. Izspēles varianti:
a) apļa turnīrs, izslēgšanas spēles, fināli (līdz 11 komandām);
b) apļa turnīrs, pēc vietām kopvērtējuma tabulā dalās divās divīzijas (2023./24.g.sezona), katra divīzija spēlē savu izslēgšanas spēļu turnīru, pusfināls, fināls. (12 un vairāk komandas);
c) cits variants.
37. Visas komandas iekļūst izslēgšanas spēlēs.
38. Izslēgšanas spēlēs uzvarētāju nosaka līdz 2 uzvarām.
39. Pirmā spēle tiek aizvadīta tabulā zemāk stāvošas komandas mājas laukumā. Otrā un ja ir vajadzīga trešā, augstāk stāvošas komandas laukumā.
40. Par 1.un 3. vietu tiek aizvadīta viena spēle, Račf organizatoru noteiktajā laukumā, vienojoties ar finālspēles komandām.
41. Mājinieku komanda nodrošina sporta zāles laukumu vismaz 15 minūtes pirms spēles sākuma, spēles sekretāru, kurš aizpilda iepriekš sagatavotu spēles protokolu ar komandu sastāviem, spēles laika tiesnesi, medicīnas darbinieku vai personu, kura ir tiesīga sniegt pirmo neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī atbild par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu sporta bāzē. 30 min. pirms spēles sākuma nodrošina ģērbtuves komandām un tiesnešiem. Nodrošina higiēnas, ugunsdrošības, drošības tehnikas un citu drošības noteikumu un normatīvo aktu ievērošanu.
42. Spēles notiek darba dienu vakaros ar sākumu ne ātrāk kā pulksten 19:15 un ne vēlāk kā pulksten 21.15 ar nosacījumu, ja spēle ir Rīgā. Ja spēle ir ārpus Rīgas, tad sākums ne ātrāk kā pulksten 20:00 un ne vēlāk, kā pulksten 21.15. Ir pieļaujami izņemumi ar Račf Rīcibas komitejas atļauju.
43. Turnīra dalībnieki ir atbildīgi par savu veselības stāvokli, regulāru veselības pārbaužu veikšanu, savas veselības un dzīvības apdrošināšanu. Par nepilngadīgu dalībnieku veselības aprūpi, regulāru veselības pārbaužu veikšanu, veselības un dzīvības apdrošināšanu ir atbildīgi vecāki (personas, kas īsteno aizgādniecības tiesības) un attiecīgo klubu, komandu vadītāji. Turnīra organizatori atbildību par nelaimes gadījumiem turnīra norises laikā neuzņemas.

Finanses

44. Dalības maksa 700,- eiro. Apmaksa jāveic līdz 23.09.2024.
45. Maksa par tiesnešiem mājas spēlē 60,- eiro. Un transporta izdevumi, ja spēle ir ārpus Rīgas.
46. Ar turnīra rīkošanu saistītos izdevumus sedz:
- Račf Rīcības komiteja: administratīvie un organizatoriskie izdevumi, apbalvojumi, finālspēle un citi izdevumi.
- viesu komanda: transporta izdevumi.
- mājinieku komanda: nodrošina atbilstošu sporta bāzi, veic tiesnešu pakalpojumu apmaksu, nodrošina sekretariātu, balvas spēles labākajiem spēlētājiem, medicīnas darbinieku.

Pārkāpumi un sodi

47. Jautājumus par disciplināro un spēles sodu piemērošanu lemj Rīcības komiteja.
48. Ja spēlē piedalās spēlētājs, kurš nav pieteikts attiecīgajā komandā, tad komanda tiek izslēgta no turpmākās dalības Račf.
49. Par neierašanos uz spēli, komandai tiek piešķirts zaudējums ar rezultātu 0:5 un piemērota soda nauda 200,- eiro, kura sazinoties ar Rīcības komiteju - mob.t. +371 29135863, ir jāsamaksā 3.darba dienu laikā. Ja soda nauda netiek samaksāta, tad komanda tiek izslēgta no čempionāta.
50. Ja nav izspēlēts līdz 50% no čempionāta spēļu skaita, tad diskvalificētās komandas spēļu rezultāti tiek anulēti.
51. Par rupju un nesportisku Račf čempionāta spēlētāju un pārstāvju rīcību spēlēs un ārpus spēlēm, kā arī sociālajos tīklos, sezonā un starp sezonā, lemj un piemēro soda sankcijas Račf Rīcības komiteja.
52. Visos komandas Račf turnīra diskvalificēšanas gadījumos dalības maksa un maksa par tiesnešu pakalpojumiem netiek atmaksāta.

Apbalvošana

53. Rīgas 25. atklātā čempionāta florbolā 1. – 3. vietu ieguvēju komandas apbalvo ar kausiem un medaļām.
54. Turnīra 1. - 3. vietas ieguvēju komanda saņem 500,- , 300, -, 100,- eiro dāvanu kartes. (A-divīzijā).
55. Turnīra simbolisko izlasi apbalvo ar piemiņas balvām.